Naspäť
Náš padelový biznis sa rozrástol, sme jednotkou na španielskom trhu
18. 04. 2024 Čas čítania: 3 min

V novembri 2023 sa zavŕšil 50 %-ný investičný vstup skupiny Across do španielskej spoločnosti Aurial Padel Group. Tá bola v tom čase druhým najväčším prevádzkovateľom padelových kurtov v Španielsku. To však už dnes neplatí. Podarilo sa nám totiž úspešne zavŕšiť akvizíciu ďalšieho padelového klubu v tejto juhoeurópskej krajine. Zo 49 prevádzkovaných kurtov tak Aurial Padel Group narástol na 66 prevádzkovaných kurtov v 6 kluboch. Stal sa tak jednotkou na trhu.

Našim cieľom v tomto segmente je v krátkodobom horizonte narásť na 200+ kurtov. „Výhodou podnikania vo veľkom sú synergie. Čím má prevádzkovateľ pod správou viac kurtov, tým má lepšiu vyjednávaciu pozíciu – napríklad s dodávateľmi športového alebo technického vybavenia. Zároveň vieme aplikovať existujúci koncept a know-how na nové centrá,“ vysvetľuje Samuel Súkennik, ktorý má akvizície za Across Group na starosti.

Stratégiou Aurial Padel Group je vstupovať do už existujúcich klubov v Španielsku. Každej akvizícii predchádza dôkladná due dilligence. Takýto typ akvizície sa vie zrealizovať rádovo v mesiacoch. Operatívu aj akvizície na španielskom trhu riadia lokálni manažéri – Dani Oses a Jon Grau. Across je v role finančného investora.

Ako môžu klienti Across benefitovať z padelového biznisu?

Skupina Across doteraz svoje padelové aktivity financovala z vlastných zdrojov. Na ďalších expanzných plánoch sa však môžete podieľať aj vy prostredníctvom Dlhopisu Across PadelJe to štvorročný dlhopis s nulovým kupónom a s výnosom do 7,5 % p.a.

Aké argumenty hovoria v prospech tejto investície?

  1. Padel má konštantnú rastovú krivku. Podľa štúdie Global Padel Monitor 2023, ktorý pripravili spoločnosti Deloitte a Playtomic, sa odhaduje, že do roku 2026 bude vo svete 85 000 padelových kurtov, čo je viac ako dvojnásobok súčasného stavu.
  2. Hodnota celého padel ekosystému je 2 miliardy eur a stále rastie.
  3. Štúdia predpokladá 22 %-ný medziročný nárast počtu padelových klubov vo svete.

Padel je fenomén, ktorý si získal srdcia miliónov ľudí. Jeho dostupnosť, zábava a rýchly rast popularity z neho robia šport budúcnosti. Investícia do padelu môže priniesť radosť z hry a zároveň atraktívne zhodnotenie.

Ak máte záujem o investíciu do rozvoja tohto športu, prosím kontaktujte svojho investičného konzultanta alebo nám zanechajte kontakt a my sa vám ozveme.