Naspäť
Across má nového CEO – prichádza z Čiech, má skúsenosti z USA aj ambíciu expandovať
27. 03. 2024 Čas čítania: 3 min

Bratislava, 27. marca 2024 – Miroslav Boublík nastúpil do pozície Chief Executive Officer spoločnosti Across Private Investments. Je to manažér smedzinárodnými skúsenosťami – pôsobil predovšetkým v sektore finančných služieb od Silicon Valley až po Singapur. Jeho úlohou bude napĺňať ambiciózne rastové ciele spoločnosti a expandovať na zahraničné trhy. 

M. Boublík do firmy prináša svoje skúsenosti v oblasti private equity, venture capital a z veľkého bankovníctva. Okrem rodných Čiech za ostatných 30 rokov kariéry pôsobil v piatich krajinách. Kariérne začínal v USA, kde okrem iného pracoval v renomovanej poradenskej spoločnosti McKinsey. Po presune do Európy bol súčasťou vedenia bankových domov na Ukrajine i v Rusku. Štyri roky bol v tíme Home Credit International, ktorý je súčasťou skupiny PPF. Tam sa vypracoval až na pozíciu Managing Partner pre Corporate Venture Capital. Across, ktorého hlavnou oblasťou podnikania sú privátne investičné služby, je jeho prvým slovenským pôsobiskom.

V Across sa chce zamerať najmä na rozšírenie produktového portfólia spoločnosti. „Pre našich klientov budeme hľadať investičné príležitosti na globálnych trhoch. Cieľom je priblížiť sa inštitúcii typu merchant bank, ktorá spája privátne bankovníctvo, správu majetku a private equity. Na tom princípe fungujú napríklad aktivity rodiny Rothschildovcov,“ vysvetľuje M. Boublík.

Budúcnosť vidí v hľadaní nových príležitostí v oblasti principal investing, čo je súhrnný názov pre venture capital a private equity. Dôležitou témou bude tiež medzinárodná expanzia, zdokonaľovanie investičných služieb na mieru a zlepšovanie zákazníckej skúsenosti.

„Moje ambície sú jasné. Chcem pokračovať v rozvoji našich služieb a produktov, pristupovať k inováciám s otvorenou mysľou a využiť moje skúsenosti k dosiahnutiu úspechov v medzinárodnom meradle,“ povedal M. Boublík o svojej vízii budúcnosti Across.

M. Boublík preberá vedenie spoločnosti po Petrovi Jakubičkovi, ktorý ju viedol posledné tri roky. „Petrovi Jakubičkovi patrí veľká vďaka. Firma je v dobrej kondícii, s rastovým apetítom a skvelým tímom, ktorý vie vytvárať aj úspešne predávať unikátne investičné produkty. Je to pevný základ, na ktorom budeme stavať,“ dopĺňa M. Boublík.

Across za pôsobenia P.Jakubičku zvýšil klientske aktíva pod správou o vyše 150 miliónov eur, počet klientov narástol na viac ako 2000, spustil digitálny predajný kanál a zvýšil povedomie o značke Across. Pripravil tak pôdu na úspešné pôsobenie firmy v jej tretej dekáde na finančnom trhu.

„Som veľmi rád, že sa do nášho tímu pridal odborník a profesionál svetových rozmerov. Úprimne verím, že sa Acrossu pod jeho vedením podarí naplniť potenciál medzinárodnej finančnej spoločnosti,“ uzatvára Július Strapek, zakladateľ a partner skupiny Across.